E-Ticaret Hukuku

E-ticaret hukuku sanal ortam üzerinden yapılan alışveriş ve hizmetlerde uyulacak kurallar bütününü temsil eden hukuk dalıdır. Bu kurallar hem kamu hem de özel hukuk kuralları ile karma yapıdadır ve diğer çoğu hukuk dallarıyla bağlantılıdır.

Elektronik ticaret faaliyetlerinde hem alıcıyı hem de hizmet sağlayıcıları ile aracı hizmet sağlayıcıların haklarının savunulması gerekmektedir. 

Bu kapsamda 3K Hukuk Bürosunun vermiş olduğu hizmetler şu şekilde sıralanmaktadır;

•    Elektronik ticaretle ilgili davaların açılması ve takip edilmesi
•    Elektronik ticaret sözleşmelerinin hazırlık aşamasında hukuki danışmanlık sağlanması
•    Bilişim suçları ile ilgili açılacak davalarda hukuki destek sağlanması
•    E-ticaretten kaynaklanan vergiler konusunda bilgilendirme yapmak ve bu vergilerin zamanında ödenmesini sağlamak
•    Alıcının mesafeli satış sözleşmesinden doğan haklarının savunulması
•    Elektronik ticaretle ilgili uyuşmazlıkların çözümünde, hukuki destek sağlanması
•    E-ticaret avukatları bu hizmetlerinin yanı sıra, hizmet sağlayıcılarla aracı hizmet sağlayıcılara, başta sözleşmeler olmak üzere, elektronik ticaret ile ilgili konularda, danışmanlık hizmeti de vermekteyiz.

 

İLETİŞİM
ADRES : Esentepe Mh. Büyükdere Cd. Özsezen İş Merkezi No: 126 C Blok Kat 5 Şişli İstanbul
TELEFON : 0212 706 8385
Bu form üzerinden bizlerle paylaşmış olduğunuz kişisel verileriniz taleplerinize cevap verebilmemiz ve söz konusu taleplerinize ilişkin sizlerle iletişime geçmemizi sağlamak amacıyla kişisel verileriniz 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında işlenecek, gerekirse bu amaç ile 3. kişiler aktarılacak ve şikayetinizin çözümlenmesinin ardından mevzuatın öngördüğü süre boyunca saklanacaktır.” Kişisel verileriniz ile ilgili haklarınıza ve hak taleplerinize ilişkin detaylı bilgi için “Gizlilik Metni” ile “Aydınlatma Metni’ni” inceleyebilirsiniz.